Masscopy

Żwirki 17

90-539 Łódź

Godziny pracy

Pon-Pt:08:00-18:00
Sobota:09:00-14:00

Masscopy

Zadzwoń do nas

42 633 33 77

796 405 305

Napisz do nas

zwirki@masscopy.pl


Informujemy, że w dniach 2 i 4 maja DRUKARNIA BĘDZIE NIECZYNNA.

Bindowanie – jak to ugryźć?

Bindowanie brzmi całkiem egzotycznie, tymczasem jest to bardzo pomocna technika łączenia luźnych kartek.

W efekcie otrzymujemy estetyczną oprawę dokumentów! Oczywiście rodzajów bindowania jest wiele, a uzależnione są one od użytych materiałów.

Najpopularniejszym rodzajem bindowania jest bindowanie spiralą plastikową. Nie tylko możemy dzięki niej posegregować notatki czy dokumenty, ale możemy je również zamienić miejscami, wyjąć lub dodać!

Równie popularnym sposobem jest bindowanie spiralą metalową. Dodaje ona elegancji do naszych dokumentów i sprawia, że wyglądają zdecydowanie estetyczniej. Zasadniczym minusem użycia spirali metalowej jest absolutny brak możliwości dołożenia kolejnych kartek. Dlatego przed wyborem takiej metody warto upewnić się, że kartki znajdują się w odpowiedniej kolejności i żadnej nie brakuje. Jeśli zależy nam na wyglądzie dokumentów zbliżonych do książki, idealnie sprawdzą się oprawy zaciskowe oraz kanałowe.

Nie ważne czy potrzebuje poddać bindowaniu projekt, ważne dokumenty, pracę na studia czy też chcesz złożyć w całość swoje portfolio. Decydując się na wykonanie usługi bindowania w jednym z dwóch naszych renomowanych punktów, zyskujesz gwarancję trwałości i jakości.

6 lutego, 2020 Michał Papis Kategorie: Aktualności