Masscopy

Żwirki 17

90-539 Łódź

Godziny pracy

Pon-Pt:08:00-18:00
Sobota:09:00-14:00

Masscopy

Zadzwoń do nas

42 633 33 77

796 405 305

Napisz do nas

zwirki@masscopy.pl


Informujemy, że w dniach 2 i 4 maja DRUKARNIA BĘDZIE NIECZYNNA.

Czym się różni jpg od png?

Zapisując grafiki, czy to zdjęcia z wakacji, czy też wykresy lub diagramy do pracy, mamy do wyboru kilka rodzajów formatów. Dwoma najpopularniejszymi są JPG (JPEG) i PNG. Czym się one różnią i do czego wykorzystywać każdy z nich? Dziś postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

JPG świetnie służy do zapisywania zdjęć, ponieważ pliki w nim zapisane ważą mniej. Ma on jednak jedną wadę – nie zapisuje dokładnie kolorów. Uśrednia je, co nie jest widoczne na zdjęciu. Widać to jednak w innych plikach graficznych! Dlatego do zapisywania wszelkich wykresów warto użyć formatu PNG. Zapisuje on dokładnie kolory, co przy diagramach i innych grafikach często pozwala zmniejszyć wagę pliku. Dodatkowo format JPG przez swoją niedokładność dotyczącą kolorów może popsuć jakość wykresu i będzie to widoczne nawet bez przybliżania.

Jednak jeśli potrzebujesz wydrukować swoje grafiki, to zachęcamy do przekonwertowania ich do plików w formacie TIFF lub PDF. Dzięki temu każdy wydruk będzie spełniał Twoje oczekiwania!

Masz jakieś pytania? Nie wiesz w jakim formacie najlepiej przesłać plik do druku? Skontaktuj się z nami, a postaramy się pomóc wybrać najlepszy format, aby Twój wydruk był doskonałej jakości.

Jesteśmy dostępni w naszych dwóch punktach – Żwirki 17 oraz Tuwima 22/26 w Łodzi!

2 października, 2020 Michał Papis Kategorie: Aktualności