Masscopy

Żwirki 17

90-539 Łódź

Godziny pracy

Pon-Pt:08:00-18:00
Sobota:09:00-14:00

Masscopy

Zadzwoń do nas

42 633 33 77

796 405 305

Napisz do nas

zwirki@masscopy.pl


Informujemy, że w dniach 2 i 4 maja DRUKARNIA BĘDZIE NIECZYNNA.

Droga druku – od otrzymania pliku, do jego oddania Klientowi.

  • Home/
  • Aktualności/
  • Droga druku – od otrzymania pliku, do jego oddania Klientowi.

Choć nowoczesne maszyny znacząco ułatwiają pracę w drukarni, to wciąż proces drukowania jest kontrolowany przez ludzi. Każdy krok na ścieżce od otrzymania pliki w wersji cyfrowej do oddania jego fizycznej wersji klientowi jest bardzo ważny.

Pierwszym krokiem, bez którego nie da się wykonać prawidłowego wydruku, jest odpowiednie przygotowanie pliku, który został do nas przesłany. Niezbędne jest zamieszczenie marginesów i spadów na projekcie.  Przesłany plik powinien posiadać kolory umieszczone w palecie barw CMYK.

Gdy otrzymamy projekt w odpowiednim formacie, który uwzględnia spady, marginesy oraz odpowiednią wartość DPI, możemy przystąpić do działania. Kolejne kroki są uzależnione od rodzaju wydruku. Jedne maszyny są używane do druku offsetowego, a inne do wydruku wizytówek.

Ostatnim krokiem są ewentualne uszlachetnienia, które Klient wcześniej wybrał. Po ich wykonaniu projekt jest gotowy i czeka na odbiór. Jeśli plik wysłany do druku jest prawidłowo przygotowany, to wydruk w 100% będzie pokrywał się z projektem.

Najczęstszym błędem jaki pojawia się podczas drukowania plików jest brak zmiany czcionki na krzywe w grafice wektorowej. Skutkuje to zastosowaniem zupełnie innej czcionki, niż ta, którą autor uwzględnił w projekcie fonte dell’articolo.

Szukasz drukarni, w której możesz wykonać wysokiej jakości druk? Zapraszamy do naszych punktów na ul. Żwirki 17 i ul. Tuwima 22/26 w Łodzi. Druk w Mascopy to gwarancja satysfakcji!

11 grudnia, 2020 Michał Papis Kategorie: Aktualności