Masscopy

Żwirki 17

90-539 Łódź

Godziny pracy

Pon-Pt:08:00-18:00
Sobota:09:00-14:00

Masscopy

Zadzwoń do nas

42 633 33 77

796 405 305

Napisz do nas

zwirki@masscopy.pl


Informujemy, że w dniach 2 i 4 maja DRUKARNIA BĘDZIE NIECZYNNA.

Na co wpływa gramatura papieru?

Aby wydruk prezentował się dobrze trzeba koniecznie zwrócić uwagę na każdy, nawet najdrobniejszy, szczegół. Jednym z nich jest gramatura papieru. A wierzcie nam, złe dobranie gramatury zniszczyło nie jeden piękny projekt!

Aby prawidłowo dobrać gramaturę papieru należy wziąć pod uwagę jakie będzie zastosowanie wydruku. Jedna gramatura lepiej sprawdzi się do ulotek, zupełnie inna do wizytówek. Planując wydruk zaproszeń czy właśnie wizytówek często uwzględniamy różnego rodzaju uszlachetnienia. To właśnie do uszlachetnień zalecana jest większa gramatura papieru!

Warto także zwrócić uwagę czy ulotki lub broszury będą rozdawane na ulicy lub wrzucane do skrzynek pocztowych, czy też może rozdawane bezpośrednio Klientom. Dzięki temu możemy lepiej zaplanować jaka gramatura papieru zmieści się nam w budżecie, ale także czy lepiej użyć będzie papieru kredowego matowego lub błyszczącego. Pozwala on nieco poprawić odporność na wilgoć, jest śliski i mniej prześwituje, dlatego nie raz możemy na nim nieco oszczędzić i wybrać mniejszą gramaturę.

Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniej gramatury papieru do swojego projektu skontaktuj się z nami! W Mascopy zawsze możesz liczyć na profesjonalną pomoc i doradztwo!

4 lutego, 2021 Michał Papis Kategorie: Aktualności