Masscopy

Żwirki 17

90-539 Łódź

Godziny pracy

Pon-Pt:08:00-18:00
Sobota:09:00-14:00

Masscopy

Zadzwoń do nas

42 633 33 77

796 405 305

Napisz do nas

zwirki@masscopy.pl


Informujemy, że w dniach 2 i 4 maja DRUKARNIA BĘDZIE NIECZYNNA.

Różnice pomiędzy drukiem cyfrowym, a offsetowym

Wydawać by się mogło, że druk to druk i nie ma znaczenia, w jaki sposób jest wykonywany. Tymczasem rzeczywistość mocno i brutalnie weryfikuje takie przekonanie!

Druk cyfrowy to szybka metoda wydruku, której proces polega na naświetlaniu wałka z warstwą fotoprzewodzącą. Dzięki takiemu zabiegowi proszek zmagazynowany w tonerze przyczepia się do miejsc, w których ma pojawić się obraz. Następnie jest on przenoszony na papier, gdzie odwzorowuje oryginalny obraz z komputera.

Decydując się na druk cyfrowy, musimy pamiętać, że świetnie sprawdza się przy mniejszym nakładzie, lub kiedy zależy nam, aby druk był gotowy w bardzo szybkim terminie.

Druk offsetowy to dużo bardziej zaawansowana technologia. Najpierw obraz zostaje naświetlony za pomocą naświetlarki CTP, dopiero po tym zabiegu przenoszony jest na podłoże drukarskie. Taki proces sprawia, że naniesienie zmian na projekcie wymaga wykonania nowej matrycy przy każdej zmianie.

Sposób wykonania druku offsetowego wiąże się jednoznacznie z dłuższym czasem jego wykonania, jednak jakość wydruku jest o wiele większa, jeżeli porównamy ją do druku cyfrowego. Świetnie nadaje się przy dużym nakładzie, daje także większe możliwości, jeśli zależy nam na wysokiej jakości efekcie końcowym.

Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj druku, powinniśmy przemyśleć, ile czasu możemy przeznaczyć na druk, jaki format oraz uszlachetnienie jest nam potrzebne, oraz jaki efekt będzie nas satysfakcjonował.

Jeżeli nie macie pojęcia, na co się zdecydować, nie musicie się martwić. W Mascopy zawsze znajdzie się doświadczony personel, który podpowie jakie rozwiązanie będzie najlepsze.

20 lutego, 2020 Michał Papis Kategorie: Aktualności