Masscopy

Żwirki 17

90-539 Łódź

Godziny pracy

Pon-Pt:08:00-18:00
Sobota:09:00-14:00

Masscopy

Zadzwoń do nas

42 633 33 77

796 405 305

Napisz do nas

zwirki@masscopy.pl


Informujemy, że w dniach 2 i 4 maja DRUKARNIA BĘDZIE NIECZYNNA.

Czy są jakieś różnice pomiędzy drukiem małoformatowym i wielkoformatowym?

  • Home/
  • Aktualności/
  • Czy są jakieś różnice pomiędzy drukiem małoformatowym i wielkoformatowym?

W naszych ostatnich wpisach o druku mało i wielkoformatowym mogliście zaobserwować, że niektóre pozycje drukowanych rzeczy się powielają w obu przypadkach. Zastanawialiście się może czemu tak jest? Już śpieszymy z wyjaśnieniem!

Otóż największą różnicą przy druku małoformatowym i wielkoformatowym jest nie tylko wielkość wydruku, ale także jego nakład! Inną różnicą jest to, że druk wielkoformatowy stosuje się stosunkowo rzadziej, natomiast z małoformatowego korzystamy na co dzień. Duże reklamy, banery, folie naklejane tak często na szyby w sklepach – to wszystko są wydruki wielkoformatowe, najczęściej także za wykorzystaniem druku solwentowego, ze względu na jego większą trwałość fonte dell’articolo. Natomiast małoformatowe to wszelkie ulotki, wizytówki czy na przykład teczki.

Mamy nadzieję, że po dzisiejszym wpisie nieco pomogliśmy uporządkować wiedzę! A jeśli potrzebujecie wydrukować baner, wizytówki lub cokolwiek innego, to zapraszamy do odwiedzenia naszych dwóch punktów w Łodzi na ul. Żwirki 17 i ul. Tuwima 22/26. Mascopy gwarantuje wysoką jakość wydruków oraz kompleksową obsługę!

14 stycznia, 2021 Michał Papis Kategorie: Aktualności